Pimodek, 1982 yılında kurulmuş bir mimarlık firmasıdır. Faaliyetlerine İstanbul Maçka’daki proje ofisinde devam etmektedir.

 

Birçok konut, ticari ve kamu projelerinin yanı sıra restorasyon ve kentsel tasarım projeleriyle de öne çıkan Pimodek, mimari ve iç mimari projelerdeki 35 senelik tecrübesiyle tasarım ve uygulama süreçlerini bir arada yürütmektedir.

 

 

1952 Sivas, Divriği doğumlu Hasan Basri Hamulu, 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. 1982 yılında, yine aynı fakültede “Endüstrileşmiş Yapım Sistemleri” konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır.


Günümüzde mesleki çalışmalarını kurucusu olduğu Pimodek Mimarlık bünyesinde, oğulları Mimar Ömer Hamulu ve Mimar Erdem Hamulu ile birlikte sürdürmektedir.


Meslek hayatında Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde birçok proje ve uygulamayı tamamlamış olan H. Basri Hamulu, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin bir üyesidir.

 

Hamulu, 2009 yılından beri yurt içi ve yurt dışında birçok şehirde sergilenmiş, UNESCO’nun dünya mirası listesinde bulunan Divriği Külliyesi’nin taç kapılarını konu alan “Cennetin Kapıları” Fotoğraf Sergisi’nin küratörü ve tasarımcısıdır. Ayrıca, uzun zamandır Divriği kenti ile ilgili turizm ve kentsel koruma odaklı master plan ve birçok restorasyon projesi üzerinde çalışmaktadır.

Y.Mimar Hasan Basri Hamulu | İstanbul / Maçka / 2011