PROFİL

Hakkımızda

Pimodek, 1982 yılında kurulmuş bir mimarlık firmasıdır. Faaliyetlerine İstanbul Maçka´daki proje ofisinde devam etmektedir.


Birçok konut, ticari ve kamu projelerinin yanı sıra restorasyon ve kentsel tasarım çalışmalarıyla da öne çıkan Pimodek, mimari ve iç mimari projelerdeki 35 senelik tecrübesiyle tasarım ve uygulama süreçlerini bir arada yürütmektedir.
1952 Sivas, Divriği doğumlu Hasan Basri Hamulu 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü´nden mezun olmuştur. 1982 yılında, yine aynı fakültede "Endüstrileşmiş Yapım Sistemleri" konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır.


Günümüzde mesleki çalışmalarını kurucusu olduğu Pimodek Mimarlık bünyesinde, oğulları Mimar Ömer Hamulu ve Mimar Erdem Hamulu ile birlikte sürdürmektedir.


Meslek hayatında Türkiye´nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde birçok proje ve uygulamayı tamamlamış olan H. Basri Hamulu, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği´nin bir üyesidir.


Hamulu, 2009 yılından beri yurt içi ve yurt dışında birçok şehirde sergilenmiş, UNESCO´nun dünya mirası listesinde bulunan Divriği Külliyesi´nin taç kapılarını konu alan "Cennetin Kapıları" Fotoğraf Sergisi´nin küratörü ve tasarımcısıdır.


Ayrıca, uzun zamandır Divriği kenti ile ilgili turizm ve kentsel koruma odaklı master plan ve birçok restorasyon projesi üzerinde çalışmaktadır. Bu çalışmalardan Divriği Cumhuriyet Meydanı projesi ile 2017 yılında " Kültürel mirası koruma " dalında " Sign Of The City " ödülünün sahibi olmuştur.

EKİP

Hasan Basri Hamulu
Yüksek Mimar
1980 - İstanbul Teknik Üniversitesi
1982 - İstanbul Teknik Üniversitesi / Endüstrileşmiş Yapım Sistemleri
Ömer Hamulu
Mimar
2008 - Yıldız Teknik Üniversitesi
2010 - IED Roma / Sürdürülebilir Kentsel Tasarım
Erdem Hamulu
Mimar
2014 - Bahçeşehir Üniversitesi

Filiz Hamulu
Mimar
1982 - İstanbul Teknik Üniversitesi

Gizem Altuğ
Yüksek Mimar
2014 - Yıldız Teknik Üniversitesi
2018 - YTÜ - Mimari Tasarım
Tuğba Dere
İç Mimar
2017 - Kocaeli Üniversitesi
İbrahim İnci
Mimar
2016 - Kocaeli Üniversitesi
Merve Tatar
İç Mimar
2020 - Bahçeşehir Üniversitesi
Metin Aktürk
Muhasebe
1992 - Anadolu Üniversitesi

Merve Bilge
Yönetici Asistanı
2017 - İstanbul Kültür Üniversitesi